Берое триумфира с купата и пренаписа клубната си история!

След като миналия сезон заралии спечелиха бронзовите медали в надпреварата за купата на България по баскетбол, този сезон момчетата на Любомир Минчев триумфираха със златни медали, като се наложиха над Лукойл Академик с резултат 78:62 във финалния мач от надпреварата изигран в зала „Колодрума“, в Пловдив.

Първата част бе почти равностойна, като на моменти символичните домакини от Стара Загора взимаха лек превес над своя съперник, което им позволи да приключат частта при резултат 23:20.

Играчите на Лукойл Академик започнаха втората част много надъхано и успяха да поведат в началото с 25:25, но „зелено – белите“ набързо обърнаха резултата в тяхна полза, като преднината им в края на втората четвъртина бе 5 точки – 39:34.

Краят на надеждите на Лукойл Академик дойде в третата част, когато заралии упражниха своята запазена марка – агресивна и здрава защита. Това позволи на домакините да направят една изключителна серия, която ги вдъхнови още повече и така частта завърши при резултат – 62:44, което унищожи надеждите на Лукойл Академик за спечелване на златните медали.

През последната четвърта част Берое успя да задържи аванса си, като дори го увеличи, което наложи двубоят просто да се доиграе. Така се стигна до крайния резултат – 78:62 и златни медали за старозагорци.

Въпреки загубата Дани Гибсън и Христо Захариев от тима на гостите се отличиха съответно с 17 и 12 точки.

За носителя на купата пък се отличиха Аарън Джоунс, който отбеляза 19 точки, сечели 17 борби, като добави и 4 чадъра в защита. Омари Гудул, Тенчо Тенчев и Шейн Гибсън се отчетоха с по 11 точки, като последният добави и шест асистенции и четири борби.

Снимка: Gong.bg