Баскетболиният Берое падна драматично у дома от Рилски спортист

Баскетболиният Берое  падна драматично у дома от Рилски спортист

Отборът на Берое допусна драматична загуба от тима на Рилски спортист с 66:73, в дербито на 13-ия кръг в Националната баскетболна лига. Поражението, което бе седмо за заралии през сезона ги свали на шестата позиция в класирането, докато самоковци вече са пети с актив от 6 победи и 5 загуби. Двубоят започна доста нервно с грешки от двете страни, като краят на първата част дойде при минимален аванс от 1 точка в полза на гостите – 15:16. През вторите десет минути старозагорци заиграха далеч по-добре, като с основен принос за това бе играта на влезлия като резерва Велислав Гълъбов, който бе пълен господар в подкошието. Логично беройци се оттеглиха на почивката, водейки в резултата – 34:29 в тяхна полза. През второто полувреме двата тима продължиха с надлъгването като водачът в резултата се сменяше непрекъснато. След като и през третата част, завършила при 48:51 в полза на Рилецо, нито един от двата отбора не успя да направи сериозна разлика – отговорът кой ще бъде краен победител остана за последните десет минути. В тях за съжаление на феновете на Берое, опитът на гостите от Самоков се оказа решаващ, за да се поздравят с така важната победа. За домакините от Берое с 20 точки завърши Диуейн Джаксън. Много силен мач изигра и гардът на „зелено-белите” Майк Блек, който се отчете с 18 точки и 5 асистенции. Новото попълнение на заралии Тенчо Тенчев пък запиша 6 точки и 6 борби. За победителите Жарко Ракочевич бе най-резултатен, завършвайки с 22 точки, към които добави и 8 борби. С 13 точки и 5 асистенции пък се отчете капитанът на самоковци Йордан Бозов. В следващия кръг Берое гостува на Спартак Плевен. Двубоят е на 17 януари (събота) от 18:00 часа в спортната зала „Балканстрой” в Плевен.