Баскетболистите на Берое продължават победоностно в шампионата

Баскетболистите на Берое постигнаха втора поредна победа в Националната баскетболна лига /НБЛ/ след като изковаха драматичен успех при гостуването си на Тунджа в Ямбол с 82:80. До почивката домакините диктуваха събитията на площадката и си осигуриха комфортен аванс от 13 точки. Двата тима изиграха страхотен двубой пред близо 1000 зрители в спортната зала Диана. Берое започна силно в началните минути на мача и поведоха след две поредни тройки на Венцислав Петков. Постепенно домакините напипаха ритъма си на игра и изравниха при 11:11. До края на частта водачеството в резултата се сменяше непрекъснато, като в края й Ямбол бе с 3 точки аванс при 27:24 в тяхна полза. През втората част домакините успяха сериозно да дръпнат в резултата, възползвайки се максимално от грешките в редиците на беройци. Така първото полувреме завърши при резултат 47:34 в полза на Тунджа. След почивката играчите на Берое излязоха мобилизирани и след силна игра в защита и нападение постепенно успяха да стопят големия си пасив от 17 точки, а в заключителните минути изтръгнаха ценния успех с две точки разлика. Майк Блек реализира 23 точки за Берое, а съотборникът му Венцислав Петков завърши с 19 точки За домакините от Тунджа Тони Бърнас реализира 21 точки.