Баскетболистите на Берое се справиха със Спартак /Плевен/

Баскетболният тим на Берое записа третата си победа през сезона, след като се наложи с 88:77 над отбора на Спартак Плевен в домакинския си мач от V-ия кръг в шампионата на НБЛ. С днешния успех старозагорци прекъснаха серията си от две поредни загуби и вече са с актив от 3 победи и 2 поражения, заемайки третата позиция в класирането. За плевенчани пък това бе четвърта загуба, която ги остави в дъното на таблицата. Берое стартира силно срещата, повеждайки с 14:7 след силна игра на центъра на Мичъл Картър. Постепенно обаче гостите от Плевен успяха да изравнят играта, използвайки най-силното си оръжие – стрелбата от далечна дистанция. Така малко изненадващо краят на първата част дойде при резултат 17:19 в полза на Спартак. С началото на вторите десет минути, старозагорци отново поеха контрола върху случващото се на паркета. Две тройки на Камен Атанасов осигуриха нужното спокойствие на „зелено-белите”, които заиграха далеч по-освободено. Това логично доведе и до разлика от 11 точки в полза на Берое, която в края полувремето бе намалена на 9 пункта при 46:37 в полза на Берое. След почивката ситуацията на игрището не се промени особено. Въпреки че водеха през цялата трета част, играчите на Любомир Минчев така и не съумяваха да дръпнат сериозно в резултата, като краят й дойде при 67:60 в полза на заралии. Последните десет минути бяха белязани от много грешки от страна и на двата отбора, но все пак домакините съумяха да запазят аванса си до самия край и по този начин да запишат третата си победа в шампионата след 88:77. Най-резултатен за старозагорци бе Диуейн Джаксън реализирал 30 точки. Американецът записа и 12 борби. С двуцифрен точков актив завършиха още Мичъл Картър и Тихомир Желев със съответно 13 и 12 пункта. От състава на гостите Цветослав Ценов завърши с 17 точки, а 16 добави Васил Александров. В следващия кръг съставът на Берое гостува в Правец на Лукойл Академик. Двубоят е на 15 ноември (събота) от 18:00 часа.