Берое громи Левски с 3:0 в контрола която се игра Правец

Берое громи Левски с 3:0 в контрола която се игра  Правец

Берое се подигра с Левски и го разгроми с 3:0 в контролна среща която се игра на стадиона в Правец. Пламен Димов от "сините" си отбеляза автогол, а Жуниор Мапуку вкара втория гол за Берое до почивката. Салим Керкар оформи крайния резултат след почивката. Берое изигра силен мач и превъзхождаше противника си през целия мач. Още в 6-та минута беройци пропуснаха възможност да поведат. След лошо подреждане на "сините" в защита, Венци Христов излезе сам срещу Стефано Кунчев, но стреля в аут. Само в рамките на две минути Берое поведе с два гола в края на първото полувреме. В 38-та минута Венци Христов центрира от дясно и защитникът на Левски беше неориентиран Пламен Димов и си отбеляза автогол - 0:1 Две минути по късно нападателят на Берое Жуниор Мапуку получи пас от дълбочина, тръгна на скорост, предоля излезлия Стефано Кунчев и за втори път прати топката в мрежата на Левски. След почивката и в двата отбора бяха направени доста смени , а Левски можеше да върне едно попадение, но в 51-та минута след Ъглов удар в полза на Левски, топката е центрирана в наказателното поле, но Пламен Димов пропуска от близко разстояние. В 65-та минута резултатът придоби класическо измерение в полза на Берое, а попадението беше изработено от двама футболисти които влязоха през втората част. Македонецът Стефан Спировски изведе Салим Керкар, който вкара топката в десния ъгъл на Стефано Кунчев за 3:0 Валери Домовчийски в 69-та минута подаде добре към Роман Прохазка, който стреля по тревата, но вратарят Иван Караджов спаси. В добавеното време на мача Берое остана с човек по - малко на терена. След грубо влизане на Аласан Н'Дайев краката на Гаджев двата отбора се сдърпаха край тъчлинията. В крайна сметка халфът на Берое бе изгонен, а Гаджев получи контузия на глезена