Берое започна с победа над Литекс в контролите

Берое започна ударно в контролните срещи от лятната си подготовка и старозагорският отбор победи с 2:0 Литекс при гостуването си на тренировчния стадион на ловчанлии. В 17 - та минута Селим Киркар центрира от корнер, Георги Костадинов стреля отблизо, но Илко Пиргов успя да спаси, отбитата топка попадна отново в Киркар, който центрира отново в наказателното поле на Литекс, Георги Костадинов стреля с глава, но топката срещна напречната греда. Две минути по късно халфът на Литекс Ваюши центрира отляво в наказателното поле на Берое, където Джордан бе изпуснат и стреля отблизо, но Макенджиев спаси. В 36- та минутао Берое поведе. Тогава Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Литекс, където на първа греда централният защитник Иво Иванов засече с глава за 1:0. В 38-та минута Джордан стреля с глава на сантиметри от страничния стълб на старозагорската врата. В 55 - та минута Самир Аясс пусна перфектен извеждащ пас към Димо Бакалов, който излезе сам срещу вратаря на Литекс и с техничен удар го преодоля за 0:2. В 74 - та минута македонецът Стефан Спировски отправи силен удар от 25 метар , но вратарят на домакините Винисиус успя да спаси. Във втората си контрола Берое посреща Хасково на 25 юни в Стара Загора. Благой Макенджиев, Габриел Гомес Роман (46′ – Атанас Зехиров), Иво Иванов (46′ – Танко Дяков), Владимир Зафиров (46′ – Георги Динков), Веселин Пенев (46′ – Илия Мунин) – Георги Костадинов (46′ – Игор Джоман), Аласан Н’Диайе (46′ – Стефан Спировски) – Крис Гади (46′ – Станислав Костов), Елиаш да Силва (46′ – Самир Аясс (83′ – Петър Углешич)), 17. Салим Керкар (46′ – Димо Бакалов) – Венцислав Христов (46′ – Жуниор Мапуку);