Берое извади извън релси столичния Локомотив

Берое спря черната серия от 23 години без победа срещу Локомотив София на стадиона в кв. „Надежда“. Старозагорци спечелиха с класическото 3:0 двубоя от 11-я кръг на А група и по този начин се утвърдиха в първата шестица. Аласан Н'Диае и Крис Гади на два пъти, които досега рядко попадаха на терена се первърнаха в герои за заралии, след акто вкараха попадениета Берое поведе още в 4-та минута, когато Аласан Н'Диае отправи далечен удар, след което Божидар Митрев не се намеси добре и топката влезе във вратата му. Локомотив организира опасна атака в 30-та минута, когато Даниел Генов подаде към Том, който стреля плътно, но Благой Макенджиев успя да избие топката. В 43 - та минута Антонио Ливраменто от домакините получи топката на границата на наказателното поле на Берое и стреля, но Аласан Н'Диае успя да блокира удара му. След това топката попада в Румен Трифонов, който стреля, но кълбото среща тялото на Елиаш. След почивката домакините поеха инициативата в началото на второто полувреме. В 55-та минута Владислав Романов центрира в наказателното поле на Берое, след което Иво Иванов в опита да избие топката я насочи опасно към собствената си врата и Благой Макенджиев бе много затруднен, но все пак успя да се намеси и да улови. Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Локомотив в 55-та минута за игра с ръка на Иво Иванов в наказателното поле на Берое. Александър Бранеков изпълни наказателния удар, но слабо и в центъра на вратата, а Благой Макенджиев спаси. Берое поведе с 2:0 в 57-та минута. Крис Гади изскочи в наказателното поле, изненадвайки отбраната на Локомотив, която само изгледа как французинът прокара кълбото покрай Божидар Митрев. Берое довърши железничарите с трети гол в 75-та минута. Тогава Елиаш изведе Крис Гади в наказателното поле на Локомотив и с той с удар покрай Божидар Митрев направи резултата класически. В 79-та минута когато Елтон фаулира Салим Керкар в наказателното поле на Локомотив. Елиаш изпълни дузпата, но изпрати топката в напречната греда. Берое можеше да отбележи четвърти гол в 87-та минута, когато Стефан Спировски стреля от фаул, но топката срещна напречната греда.Столичните "железничари" бе много близо до това да вкара почетен гол във втората минута на добавеното време на срещата, но след удара на Александър Бранеков топката срещна десния стълб на вратата на Благой Макенджиев.Със спечелените три точки Берое събра актив от 21 и излезе на второ място във временното класиране. Локомотив София остава на седма позиция със 17 точки. Снимка - beroe.bg