Берое изтърва да бие Ботев в последната секунда

Берое наруши традицията да бие Ботев в Стара Загора и мачът от 2-я кръг на А група на стадиона под Аязмото завърши 1:1. Преди този двубой заралии бяха наредили осем поредни победи срещу пловдивчани.. Бразилецът Елиаш откри за Берое резултата в 32-та минута, а Иван Цветков изравни буквално в последната секунда на мач. През първото полувреме Берое имаше превъзходство над канарчетата, които до 20-ата минута нямаха нито един удар към очертанията на вратата на Караджов. В 5-ата минута Керкар стреля опасно, но топката профуча край вратата. Минута по-късно Самир Аясс отправи удар, който беше избит от вратаря на Ботев в корнер и след неговото изпълнение Крис Гади стреля с глава, но защитник на Ботев изчисти топката от голлинията. Натискът на Берое продължи и в 20-ата минута Георги Костадинов от домакините, след подаване на Джоман стреля, но топката облиза левия страничен стълб и излезе в аут. Венци Христов в 25-ата минута стреля с глава но топката рикошира в играч на Ботев. Натискът на домакините се увенча с успех в 32-ата минута, когато поведоха. Бразилецът Елиаш да Силва, който в този мач игра като централен защитник, бе най-съобразителен. Елиаш от 3 м. откри резултата. Това стресна пловдивчани и те започнаха по-често да поглеждат към вратата на Караджов. В 39-ата минута бразилецът Вандер стреля от наказателното поле, но топката рикошира в крака на Елиаш и кълбото профуча на сантиметри край страничната греда на Берое. След почивката, в 48-ата минута Ботев имаха удобно положение след като Мариян Огнянов отправи опасен удар от 18 метра, но топката профуча застрашително край вратата на Берое. В 50-ата минута настана оживление по трибуните след като в ложата се настани кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Публиката веднага стана на крака и започна да го аплодира, а феновете скандираха "Събаряй, събаряй" (за съборените незаконни къщи в Лозенец ). Берое продължаваше да бъде по-активния отбор на терена, но канарчетата се бяха окупирали добре в защита. В 76-ата минута Венци Христов намери Керкар в удобна позиция в пеналта, но диагоналния удар на французина от 8 м. не беше точен. Минута по-късно при поредната атака настана разбъркване в полето на Ботев и вратарят Иванов се опита да финтира Н'Диайе, но Венци Христов овладя топката и стреля, но Росен Колев протегна крак и изчисти в корнер. В 84-ата минута Керкар се освободи от опеката на двама защитници и напредна няколко метра към вратата на Ботев, но не успя да отправи точен удар. В продължението Иван Цветков от Ботев овладя топката след недобро изчистване, но слабият му удар не затрудни Караджов. В 90+3 минута Цветков се поправи и след центриране от корнер ветеранът беше най-съобразителен и с удар от няколко метра изравни 1:1.