Берое надигра тотално ЦСКА на "Армията"

Берое завърши без загуба контролите, които изигра по време на лятната си подогтовка. Старозагорския тим постигна четири победи и в последния си спаринг равенство 0:0 срещу ЦСКА на стадион "Българска армия" в София. В 15 -та минута пред Берое се отвори отлична възможност да открие резултата, но Аласан Н'Диайе засече с глава топката отблизо в страничната греда. Димо Бакалов в 19-та минута центрира остро от пряк свободен удар близо до тъч линията в ляво по атаката на Берое, но топката попада право в ръцете на Якуб Дивиш. През първият половин час Берое владееше положението на терена и не позволи на армейците да организират сериозни атаки към вратата на Иван Караджов. В 36 - та минута реферът отсъди дузпа в полза на Берое заради нарушение срещу Димо Бакалов , който преодоля Крачунов в наказателното поле и защитникът го събори. Зад бялата точка застана Венцислав Христов и слабият му удар беше спасен от вратаря на ЦСКА Дивиш. Христо се опита да се реабилитира , но ударът му в 40-та минута мина край вратата на домакините. След почивката в 51 -та нападателят на Берое Жуниор Мапуку се освобождава от Апостол Попов и стреля по диагонал, но не успява да намери целта. Четири минути по - късно старши - треньорът на Берое Петър Хубчев направи наведнъж девет смени - Благой Макенджиев, Пламен Тенев, Танко Дяков, Георги Динков, Игор Джоман, Стефан Спировски, Крис Гади, Салим Керкар и Станислав Костов.и на терена от титулярите останаха само Иво Иванов и Сами Аясс. В 62 - та минута Салим Керкар се възползва от грешка на Венцислав Василев в наказателното поле, измъкна се и стреля към вратата, но Якуб Дивиш скъсява разстоянието добре и успява да блокира удара на французина. В следващите 20 минути двата отбора не създадоха сериозни положения пред вратарите, но по активния отбор беше Берое В 82' - та минута нападателят на старозагорци Станислав Костов се озовава на чиста позиция в наказателното поле. Вратарят Стоян Колев излезе напред и успява да блокира удара му, след това изпуска топката, но Костов не успява да стигне до нея преди стража на ЦСКА да я улови отново.