Берое не успя да бие Славия под Аязмото

Берое завърши 1:1 със Славия пред 2000 премръзнали запалянковци. Керкар откри за домакините в 10-ата минута, а в 46-ата Радослав Василев изравни. Берое започна с натиск към вратата на Славия още след първия съдийски сигнал и Венци Христов направи два пропуска в 5-ата и 6-ата минута след добри намеси на вратаря Емил Петров. Но в 10-ата минута стражът на Славия нямаше какво да направи след топовния удар на Салим Керкар от 25 м. Топката изненада вратаря на гостите, тупна пред него и влетя в мрежата му за 1:0. При ответната атака Славия имаше възможност да изравни, но ударът с глава на Василев профуча край вратата на Берое. Жуниор Мапуко в 13-ата минута направи непростим пропуск като от чиста позиция от 10-ина метра изстреля топката над вратата. Две минути по-късно Мапуко също не успя да вкара след като се възползва от грешка на защитник на белите. Гостите от Славия пропуснаха най-чистото положение в 29-ата минута. Вратарят Макенджиев се размина с една центрирана топка. Тя попадна в Панов, който направи прострелно центриране и на голлинията Фонсека не успя да я насочи към празната врата и тя излезе в аут. В 44-ата минута Венци Христов от домакините отправи опасен удар от 18 метра. Топката летеше към долния ляв ъгъл, но вратарят Петров в последния момент се намеси и успя да избие в корнер. Още при първата си атака след почивката гостите от София успяха да изравнят. Защитникът Панов направи пробив отдясно в наказателното поле и намери непокрития Радослав Василев, който от 5 м. изравни резултата. Берое се опита да притисне противника си, но белите се групираха добре в защита. В 65-ата минута Салим Керкар изпълни коварен фаул. Вратарят Петров изби топката, но нямаше футболист на Берое, който да я засече и Касаи изчисти в корнер. До края на мача нямаше интересни положения пред двете врати и логично Берое и Славия си поделиха по една точка.