Берое не успя да се противопостави на Лукойл Академик и отпадана

Баскетболистите на Берое загубиха от Лукойл Академик с 68:92 в първия четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. След този мач приключи участието на старозагорския отбор в надпреварата. Двубоят в плевенската зала Балканстрой започна равностойно и след първата част Берое поведе с 21:20. Но във втората Лукойл се стгена и успя да направи серия от 20:0, което им осигури повече от комфортен аванс на полувремето дошло при 59:35. Водещият реализатор на Берое Диуейн Джаксън напусна площадакта за пети фал, което се отрази на играта на старозагорци. Въпреки неговата липсва беройци се опитаха да съкратят изоставането си, в края на частта то отново бе 24 точки при 78:54 в полза на Лукойл. В последните десет минути срещата се доиграваше, като краят й дойде при 68:92 за отбора от Правец. За Берое Майк Блек бе най-резултатен с 19 точки. С двуцифрен точков актив завършиха още Павлин Иванов и Тихомир Желев със съответно 12 и 10 точки. За тима на Лукойл Академик с 19 точки се отчете Даниел Браун, а със 17 Христо Захариев.