Берое обърна грузинци с 2:1 в последната си контрола в Турция

Берое победи с 2:1 грузинския Самбуртало в последната си конторола от подготвителния лагер в турския курорт Алания. Салим Керкар и Жуниор Мапуку отбелязаха попаденията за старозагопския тим през второто полувреме. Беройци започнаха активно мача и създадоха няколко положения пред грузинската врата. В 3-та минута след центриране Станислав Костов насочва с глава, но топката не намира целта и е изчистена. В 23 - та минута Савио , който кара пробен период отне топката на границата на наказателното поле, навлиза в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Сабуртало се намеси и изби топката. В 27 -та минута Атанас Зехиров намира добре с центриране Станислав Костов в наказателното поле, но нападателят се засуетява и защитата отнема топката. Минута по -късно Берое орагнизира добра атака , чрез Савио получава пас от Станислав Костов отдясно и той центрира в наказателното поле където Крис Гади пробва удар без подготовка от воле, но топката минава над целта. В 29-та минута Станислав Костов извежда Георги Динков в наказателното поле, той навлиза и шутира с десния крак, но отличен рефлекс проявява вратаря на грузинците, който избива. Пет минути преди почивката Савио намери отдясно Станислав Костов , но ударът му беше избит в корнер. В 59-та минута Мапуку беше изведен от Джоман, но ударът му профуча край вратата на противника. Минутка по - късно Керкар изведе Мапуку пред малкото наказателно поле, той стреля, но вратарят отново се разтяга блестящо и избива в корнер. В 63 -та минута Берое организира контраатака като Валдемар Боровский изведе по крилото Атанас Зехиров, който центрира ниско по земя пред наказателното поле и Салим Керкар с премерен удар вкара за 1:0. В 69 та минута Сабуртало успя да изравни чрез Гиорги Карашвили стреля директно от фаул от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Пиргов за 1:1. Но в 72-та минута Берое отново поведе, след като Керкар изведе Мапуку пред наказателното поле, нападателят от Конго надбяга защитник и с удар в долния ляв ъгъл да направи резултата 2:1. В сряда Берое се завръща в Стара Загора , където ще продължи подготовката си за мачовете за купата на България срещу Лудогороец на 15 и 22 февруари.