Берое отново би Левски в Стара Загора, за втори пореден път

Берое постигна втора поредна победа у дома в първенството на А група срещу Левски. В неделната вечер на стадиона под Аязмото пред 8 000 фенове Берое победи с 2:1 Левски и това беше втори пореден успех на домакините над столичани. На 9 ноември 2013 година старозагорският тим отново би левскарите с 1:0 с гол на Венци Христов от дузпа. В мача от четвъртия кръг от шампионата двата гола за победата реализира нападателят от Конго Жуниор Мапуку, който се възползва от жестоки грешки на вратаря на гостите Стефано Кунчев , който скоропостижно след първото полувреме беше пратен по душовете. В 6-та минута беройци организиар дсилна атака по десния фланг от Самир Аясс който центрира топката в наказателното поле, там вратаря Кунчев не успя да избия топката както трябва и дебнещият Мапуку я прати в мрежата му с удар от 8 метра за 1:0. В 18 - та минута Бедоя от гостите отправи опасен удар, но Макенджиев спаси. Берое продължаваше да контролира мача и не след дълго падна и втория гол във вратата на Левски.В 22 - та минута Мапуку се възползва от груба грешка на вратаря Кунчев, който неумело изчисти топаката, конгоанецът я овладя напредна няколко метра в наказателното поле и за втори път я прати във вратата на Левски. Две минути по късно Елиаш изведе с над 30 метров пас Мапуку на голова позиция но нападателят от 12 метра стреля край вратата на столичния тим. Едва тогава "сините" се надигнаха и упражниха натиск, и в 35-та намалиха резултата чрез Домувчийски, който се възползва от центриране на Гаджев , овладя топката и се разписа за 2:1. В продължението на първото полувреме халфът на Берое Георги Костадинов отправи силен удар от 25 метра , но топката не намери целта. След почивката мачът изгуби своя блясък и двата отбора по скоро се надлъгваха отколкото играеха футбол и затова нямаше много положение. В 86-та минута Левски можеше да изравни но ударът на Радослав Димитров от 20 метра срещна лявата странична греда на беройската врата.