Берое отново не успя да бие Черно Море на стадиона под Аязмото

Берое и Черно море завършиха 1:1 в първия мач от „А“ група за новия сезон. На стадиона под Аязмото имаше 8 000 фенове зажаднели за истински футбол след края на лятната пауза. Старозагорският митрополит Галактион отслужи водосвет за здраве преди срещата и пожела на футболистите сезон без контузии и успешен завършек на първенството. Срещата започна с изпълнение на националния химн на Република България. Първото полуверме мина в бавно темпо и двата отбора по скоро се разучаваха и не смееха да атакуват често. Още при първата си атака се окри възможност за Берое , след като Салим Керкар нахлу в наказателното поле, опита да намери Жуниор Мапуку, но топката бе изчистена от Кирил Котев в корнер. Берое пропусна още една възможност, когато в 25-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Черно море и там Иво Иванов стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда. Първата възможност за гостите от Варна се откри в 33-та минута когато Георги Божилов намери непокрития в пеналта на Берое Иван Коконов, но ударът му беше избит с крак от Иван Караджов. Далеч по интересно беше второто полувреме и изненадващо или не Черно море поведе в резултата. Стенио Дос Сантос откри успя да открие резултата в 55-та минута след удар от фаул. Последва натиск на домакините и в 60-та минута старозагорци изравниха след автогол на Станчев който засече неспасяемо топката във вратата си след центриране на Атанас Зехиров отдясно. До края на мача Берое притисна противника си, но "моряците" се бяха групирали добре отзад и не допуснаха изненади. Така Берое продължи да играе трудно срещу Черно море в Стара Загора и не успя да победи противника си въпреки мощната подкрепа от трибуни