Берое победи Гурник с 3:2

Берое победи с 3:2 полския Гурник в контролна среща , която се игра на стадион "Мили Егемлик" в турския курорт Алания. Двубоят се запомни с отсъждането на три дузпи отглавния съдия - 2 за Берое и една за Гурник. В 3- та минута Лукаш Мадей от полския отбор напредва по дясното крило и центрира в наказателното поле на Берое, но там Пенев успя да изчисти в корнер. След изпълнението на Мариуш Магейра Рафал Косзник и Ериг Грендел се разминават с топката. Жуниор Мапуку в 7-та минута намери Георги Костадиов на границата на наказателното поле, но той преди да отпарви удар беше фаулиран, но реферът не отсъди дузпа за Берое. В 13 - та минута Адам Данч блокира удар на Мапуку към вратата на Гурник. Берое заигра все по - добре след 15-та минута и притсина противника си в неговата полвина и съвсем заслужено старозаторския тимеализира два гола. Берое откри резултата в 22 - та минута, когато Елиаш навлиза в наказателното поле и е съборен от Блажей Аугустин и реферът отсъди дузпа в полза на старозагорския тим. Зад топката от 11-те метра застана Мапуку, който стреля точно в долния ляв ъгал на полската врата за 1:0. В 28 -та минута Салим Керкар иведе отляво непоркрития Жуниор Мапуку, който напредна няколко метра в наказателното и със силен удар вкара за 2:0 . След почивката в 48 - та минута поляците изравниха чрез Мариуш Магейра от дузпа. Гурник се поокопити след намаляването на резултата и успя да изравни в 66-та минута. Блажей Аугустин подава диагонален пас към Рафал Курзава, който напредва по лявото крило, центрира към Роман Гергел, който сваля с глава на точката на дузпата за Войчех Лучах, който е точен за 2:2. В 76-та минута Берое поведе с 3:2 след точно изпълнената втора дузпа от Георги Костадинов, която беше отсъдена заради нарушение срещу Танко Дяков. Четири минути по късно Самир Керкар отне топката в центъра на терена, напредна и изведе на голова позиция Алексеев, но диагоналният му удар профуча края дясната странична греда на Гурник.