Берое победи и Локомотив /София/ с 3:1

Берое постигна пета поредна победа в контролите от лятната си подготовка. На стадиона в Правец старозагорския тим победи с 2:1 Локомотив /София/. "Железничарите направиха лошо впечатление още преди началото на мача, след като техния щаб отказа да предостави стартовия си състав. В 4-та минута - Салим Керкар центрира от ляво, но вратарят на "Локомотив" хваща топката, която е насочена в малкият пеналт. Георги Динков в 15- та минута напредва от ляво и центрира към другия ъгъл на наказателното поле където е Крис Гади, той сваля с глава, но Венцислав Христов е блокиран добре и не може да отправи удар. В 18-та минута Венцислав Христов изпълни фаул от 23 метра фронтално на столичната врата, но Божидар Митрев се намесва добре и успява да избие в корнер. Натискът на Берое през тези минути се увенча с успех в 23-та минута. Салим Керкар получава пас по левия фланг, финтира бранител, освобождава се до аут линията и връща за Крис Гади, който бележи втория си гол със зелената фланелка и първи в мача. След почивката в 53 - та минута бразилецът Елиаш фаулира играч на Локомотив в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която беше реализирана от Йордан Тодоров за 1:1. А Елиаш получи втори жълт картон респективно червен и беше заменен от Георги Костадинов. Старши - треньорът на Берое Петър Хубчев взе интересно решение отборът му да доиграе мача с 10 души. Затова Самир Аясс напуска терена и така след изгонването на Елиаш беройци останаха с намален състав на терена .В 83 - та минута Берое организира бъраз атака, която завърши с удар на Мапуку от границата на наказателното поле, но топката минава над вратата. В 85-та минута Берое поведе с 2:1- Защитникът Танко Дяков отне топката в средата на терена и с перфектен пас изведе на стрелкова позация Жуниор Мапуку, който реализира второто попадение за старозагорския тим. В 89-та минута старозагорци довършиха противника си трети гол. Тогава Игор Джоман отправи силен удар от далечно разстояние, вратарят Галев успява да отбие, но топката попада в Станислав Костов, който овладява добре в наказателното поле и подава на Димо Бакалов, който хладнокръвно бележи за 3:1.