Берое победи Родопа Смолян

Берое победи Родопа Смолян със 2:1 в среща от 20-тия кръг на източната Б група.Повече от 3000 зрители изгледха двубоя на стадиона под Аязмото. За Берое попаденията отбелязаха най добрия футболист в мача Слави Жеков и Ивайло Паргов.Голът за Родопа вкара Александър Георгиев от дузпа. Играчите на Илиан Илиев започнаха да атакуват от първите минути - в третата минута Влечков стреля в аут след пас на Видолов,а малко по късно Дончо Атанасов бе изведен отлично в пеналта, но стреля много неточно от 12-метра. В 9-та минута Берое откри резултата- капитана Слави Жеков изпълни прекрасно пряк свободен от около 22 метра. Вратарят на Родопа, Каленов успя да избие топката, но във собствената си врата и Берое поведе с 1:0. Бранителят Иво Иванов може да покачи на 2:0 в 18-та, но удара му с глава мина над вратата. Родопа сътвори първото си по опасно положение в 20-та минута-след добро центриране, Боян Георгиев насочи топката с глава към левия ъгъл на беройската врата, но стража Пламен Петров изби в корнер. Последваха два пропуска на Любомир Велчков от Берое, като при второто положение нападателя стреля с глава вратаря Каленов изби, но кълбото попадна в Здравко Илиев, който от 8/9 метра нацели гредатата.Главния съдия, Ивайло Бозев, обаче вече бе спрял играта, заради нарушение на Величков срещу Димитър Каленов. Родопа изравни от дузпа в последната минута на полувремето, като с основна вина за нарушението бе защитникът Димитър Петков, който изпусна нападател на гостите и вратаря на Бберое Пламен Петров бе принуден да извърши нарушение. Александър Георгиев бе безпогрешен от бялата точка и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1. За щастие на хилядите привърженици на стадиона, домакините поведоха много скоро след подновяването на играта. В 49-та минута Слави Жеков отправи страхотен шут от голяма дистанция и несигурния Каленов изчисти в аут. Жеков изпълни ъгловия удар, вратаря на гостите не успяда улови топката и тя попадна в Ивайло Паргов, а той от два,три метра вкара за 2:1. Родопчани имха претенции към главния рефер Иайло Бозев, за нарушение срещу техния вратар.Съдията Ивайло Бозев, обаче бе категоричен, посочвайки центъра. В 63-та Костадин Видолов можеше да вкара трето попадение за Берое, но силния му удар от дъгата наказателното поле излезе в аут. 11 минути преди края на редвоното време най добрият футболист на терена Слави Жеков стреля опасно от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от гредата. Влезлият през второто полувреме за Берое Атанас Апостолов, пропусна последното чисто положение в мача- в 87-та той не можа да вкара с глава от няколко метра. Берое Родопа 2:1 На полувремето беше почетен шампионският отбор на Берое извоювал единствената шампионкса титла спечелена преди 23 години на 12-април 1986 година. На трибуните бяха по голяма част от шампионския тим на зелените.Тогавашния капитан на отбора Теньо Минчев получи специален плакет от сегашното ръководството на Берое.