Берое победи с 3:2 Хасково в Стара Загора

Берое победи с 3:2  Хасково в Стара Загора

Берое постигна втора победа в контролите от предсезонната си подготовка. На стадион Локомотив те спечелиха спаринга срещу Хасково с 3::2 Берое започна с натиск и имаше възможност да открие в 6-та минута, но ударът на Димо Бакалов, който излезе сам срещу Данчев срещна левия стълб. Все пак в 11 - та минута Берое поведе в резултата. Тогава левият защитник Веселин Пенев намери Димо Бакалов, който подаде към Иво Иванов до наказателното поле, защитникът центрира прострелно през цялата защита по земя и топката попада в Аласан Н'Диайе, който от близка дистанция отбелязва първия си гол с фланелката на Берое. В 18 - та минута Аласан Н'Диае фаулира Вълчан Чанев в наказателното поле на Берое и реферът отсъди дузпа. Нападателят на Хасково Емил Ангелов реализира наказателния удар, след като вратарят Иван Караджов се хвърли в противоположния ъгъл. Две минути по късно Берое отново поведе. Самир Аясс отправи опасен удар, който бе отразен от вратаря на гоститие Емил Данчев, но оjбитата топка попадна в Крис Гади, който от десетина метра се разписа за 2:1. След почивката в 50-та минута бразилецът Елиаш изведе с ювелирен пас зад гърба на отбраната на "Хасково" Венцислав Христов, който се преборва с бранител на гостите и от малък ъгъл праща топката в мрежата зад вратаря за 3:1. В 56 - та минута Венци Христов финтира двама бранители на гостите и отправя диагонален удар, но топката минава на сантиметри от вратата. Хасково вкара за 3:2 в 82-та минута, след като нападателят Джихад Кямил беше изведен зад защитата на "Берое" и останал сам срещу Караджов прати топката в мрежата му за втори път. В 86 - та минута Венцислав Христов намира добре Пламен Тенев по десния фланг, той пробива от там и центрира за Христов, който отправи опасен удар, но не затрудни вратаря Пейков.