Берое приземи Славия на Овча Купел

Берое навлиза в силна форма и постигна втора поредна победа в първенството на А група. В сруща от четвъртия кръг старозагорския тим надигра и победи с 2:0 Славия на стадион Овча купел в столицата. След този успех Берое продължи да прогресира в класирането и вече е на трета позиция след като преди два кръга се намираше на 12-то място. Салим Керкар в 19-ата минута след асистенция на Венци Христов и самият Христов в 43-ата вкараха головете за Берое. В началото на двубоя Славия извърши две принудителни смени а същото стори и Берое след като Зехиров получи контузия и беше заменен от Георги Динков. Берое влезе по добре в мача и превъзхождаше домакините и съвсем логично това даде резултат Салим Керкар откри резултата в 19-ата минута, след перфектен извеждащ пас на Венци Христов Старозагорци продължиха да играят по-добре, а Венци Христов показа най-силните си минути с екипа на Берое. След като даде асистенция за първия гол, самият Христов вкара за 0:2 в 43-ата минута, след като от малък ъгъл прати за втори път топката в мрежата на "белите" СЛАВИЯ: Георги Петков, Димитър Пиргов /8-Крум Стоянов/, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Диего Фераресо /46- Фернандо да Силва/, Цветомир Панов, Иван Вълчанов, Станислав Генчев, Мичел Бургзорг /65-Вилиян Бижев/, Джереми Манзоро, Мишел Платини БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Иво Иванов, Игор Джоман, Георги Костадинов, Елиаш, Салим Керкар, Атанас Зехиров /12-Георги Динков, 78-Стефан Спировски/, Венцислав Христов, Жуниор Мапуку /69-Димо Бакалов/ Силната игра на Берое продължи и през второто полувреме. В 60-ата минута Елиаш изведе Венци Христов в добра позиция, но този път нападателят на Берое не успя да намери вратата на Славия. Десетина минути преди края „белите“ имаха две претенции за дузпа, които обаче не успяха да трогнат главния съдия Георги Кабаков. Фернандо да Силва отправи удар, но вратарят на заралии Макенджиев улови топката. В 90-та минута Димо Бакалов можеше да направи победата на Берое дори класическа, но вратарят на Славия Георги Петков изби в корнер удара му с глава