Берое продължава да бъде без победа в А група

Берое загуби драматично с 1:2 гостуването си на Литекс след като пусна гол в добавеното петминутно продължение. Така след изиграни три кръга старозагорския тим все още няма победа и в момента е с актив от скромните две точки. Берое започна силно мача срещу Литес в Ловеч и действаше уверено, което донесе успех на старозагорския тим. В 7-та минута Берое поведе в резултата. Салим Керкар "литна" Страхил Попов освободи си пространство и със силен удар от 20 метра направи безпомощен вратаря на домакините за 0:1. Две минути по - късно Берое пропусна отлична възможност да вкара още един гол. След центриране отляво Божиков се засуети и не успя да изчисти топката, която попадна в Крис Гади, но ударът му мина над ловешката врата. След почивката двата отбора се вкопчиха здраво на терена и започнаха да се атакуват още от първата минута. В 55-та минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле и там Иво Иванов стреля с глава, но топката порфуча на сантиметри край страничната греда. При ответната атака на Литекс бразилецът Елиаш игра с ръка в наказателното поле и реферът Стефан Павлов отсъди дузпа в полза на домакините . Зад топката застана Джордан, който стреля силно, но топката мина над вратата на Берое. В 60-та минута Аясс намери непокрития Н Диайе непокрит пред наказателното поле но силният му удар профуча край десния страничен стълб на вратата на Литекс. В 77 - та минута Даниел Асприлия нахлу отдясно в наказателното поле и се опита да намери свой съотборниква , но топката е изчистена от Аласан Н'Диайе в решаващ момент. Домакините от Ловеч успяха да изравнят в 78 - та минута, след подаване на Ваюши, резервата Милчо Ангелов овладя топката и с удар от 15 метра прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Караджов за 1:1. Берое пропусна шанс да вкара втори гол след като в добавеното време Джоман беше изведен от Гади на стрелкова позиция, но стреля по диагонала в тялото на вратаря на Литекс, Драмата настъпи в 90+4 когато Литекс вкара втория гол чрез Илия Миланов който технично се разписа в горния ъгъл на вратата на сатрозагорци. След попадението вратарят на Берое Иван Караджов беше изгонен с директен червен картон заради реплики към главния съдия и се наложи Веселин Пенев да сложи вратарските ръкавици.