Берое разгроми Марек под Аязмото

Националът Венци Христов се развихри с три гола срещу Марек за убедителната победа 4:0 на Берое над Марек под Аязмото пред 5000 зрители. Берое имаше тотално превъзходство през първото полувреме срещу Марек и успя да вкара два гола до почивката. Старозагорци натиснаха противника си след първия съдийски сигнал и заредиха атака след атака към вратата на Марек. В 16-ата минута реферът Ангел Баялцалиев не отсъди дузпа за Берое след като вратарят Михайлов изчисти топката, но кълбото срещна ръката на защитника Виячки в наказателното поле, но съдията замълча. В 18-ата минута Берое откри резултата. Веселин Пенев центрира отдясно в наказателното поле на Марек и там с глава националът Венци Христов откри резултата. В 23-ата минута Христов можеше да вкара втори гол, но ударът му от фаул отдясно бе с мъка избит от вратаря, но топката се удари в напречната греда преди да излезе в корнер. Берое удари още една греда в 32-ата минута след като Костадинов с глава нацели напречната греда след центриране на Пенев, а в добавката Мапуку беше неточен. натискът на Берое се увенча с втори гол в 33-ата минута. Във вратата на Марек се разписа Семир Аяс от 7-8 метра, възползвайки се от перфектно подаване на Керкар. Три минути след подновяване на игра Берое вкара трети гол, а негов автор отново беше Венци Христов, който се разписа с глава след центриране на Костадинов. Минута по-късно Марек можеха да вкарат гол, но Крум Бибишков, който се възползва от грешка на защитник на старозагорци от чиста позиция нацели напречната греда. Игор Джоман от домакините отправи топовен удар в 58-ата минута от 15 м., но вратарят Михайлов с мъка изби топката. Македонецът Стефан Спировски в 76-ата минута се опита с удар от 35 м. да прехвърли вратаря на гостите, който беше излязъл напред, но топката мина над напречната греда. Венци Христов оформи своя хеттрик в 89-ата минута след като вкара отблизо след центриране отляво на току-що влезлият Станислав Костов. Фрапантен пропуск направи Спировски в 84-ата минута, който от 2 м. не успя да вкара избитата от вратаря топка след удар на Христов, а Михайлов се намеси.