Берое разгроми Свиленград със 6:0 в контрола

Берое разгроми със 6:0 тима от Югоизточна В група Свиленград в контролна среща, която се изигра на стадион Колодрума в граничния град. До почивката старозагорският тим отбеляза само един гол чрез Антон Огнянов който в 33 - та минута откри резултата с директен диагонален изстрел от пряк свободен удар от около 20 метра.През първото полувреме тима от Стара Загора направи куп пропуски пред вратата на домакините. Отличиха се Жуниор Мапуку, Антон Огнянов, Танко Дяков, които не успяха да поразят целта. След почивката треньорът на заралии Петър Хубчев направи доста смени и головете почнаха да падат. В 48-та минута Жуниор Мапуку се отпуши и след като получи топката отдясно и реализира втория гол. В рамките на една минута беройци вкараха още два гола . В 66 - та минута Атанас Зехиров бележи с директен изстрел от пряк свободен удар, а в 67- та Аласан изведе на чиста позиция Георги Костадинов зад отбраната, който напредва зад защитата и бележи за 0:4 в долния десен ъгъл. В 80-та минута защитникът Георги Динков овладя топката след лошо изчистване и намери Георги Костадинов, който останал сам срещу вратаря се разписа за втори път за 0:5. Костадинов оформи хеттрика си в 88-та минута. Тогава Аласан Н'Диайе пробива от дясно, центрира по земя за Салим Керкар, който стреля от границата на наказателното поле, но топката е отбита от защитник и попада в Георги Костадинов, който от границата на малкото наказателно поле реализира шестия гол в мача и трети за него.