Берое разгроми Черноморец на баскетбол

Баскетболният Берое буквално разпиля тима на Черноморец Бургас със 103-49 в мач от 18-ия кръг в НБЛ. Двубоят с Черноморец бе дебют на новото попълнение на заралии Павлин Иванов. Мачът в общинската зала Стара Загора не предложи никаква интрига за феновете. Още от самото й начало беройци поеха напълно контрола над случващото се, като в края на първата част водеха с 12 точки при 26:14. Въпреки че през вторите десет минути играчите на Любомир Минчев свалиха оборотите, в края на полувремето те отново бяха напред – 44:33. След почивката домакините тотално съкрушиха съперника. В третата част реализираха 26 срещу само 10 точки за съперника и така разликата скочи на 27 пункта при 70:43. В последните десет минути, при вечен решен сблъсък, наставникът на бургазлии Радостин Иванов пусна в игра някои от юношите на отбора, които доиграха срещата. За Берое най-резултатен бе Диуейн Джаксън реализирал 23 точки, към които добави 12 борби и 3 асистенции. С 15 за победата се отличи Майк Блек, който направи и 9 асистенции. Новото попълнение Павлин Иванов пък се отчете с 10 пункта и 3 асистенции. За гостите от Черноморец Деян Белич завърши с 25 точки.