Берое разкова Марек в Дупница

Берое завърши 2014 година с победа и почти сигурно си осигури място в първата шестица, въпреки че до края на редовния сезон остава да се изиграят три мача догодина - домакинства срещу пловдивския и софийския Локомотив и гостуване на ЦСКА. Берое се справи лесно с домакина Марек и победи с 3:0. Нападателят Жуниор Мапуку, който започна титуляр за сметка на Венци Христов се отпуши и вкара два гола във вратата на домакините преди да бъде сменен в началото на второто полувреме. Преди това Станислав Костов откри резултата. Старши - треньорът на Берое Петър Хубчев изненада всички и направи куп промени в титулярния състав. Мачът зцапочнаха защитницитие Пламен Тенев и Георги Динков, които през есенния полусезон рядко помирисваха терен. Жуниор Мапуку можеше да открие в 19-та минута, но ударът му срещна напречната греда. Натискът на Берое се увенча с успех в в 32-та минута, когато Станислав Костов беше оставен непокрит и вкара първия гол за старозагорци след подаване на Керкар. В 42 - та минута Мапуку удари отново напречната греда на вратата на Марек. Все пак той се реабилитира и вкара втория гол в 45+2 минута, след като се измъкна от задрямалата защита на Марек напредна няколко метра и се разписа. В 50-та минута Мапуку направи резултата 3:0, а този пък вкара след изпълнение от фаул. Берое продължи да контролира събитията на терена до последния съдийски сигнал и не допусна никакви изненади пред вратата на Макенджиев, който нямаше много работа. В средата на втората част Берое удари и трета греда. Димо Бакалов малко случайно тресна напречния стълб, след като отправи нещо средно между удар и центриране, но Михайлов за трети път бе спасен от горната си греда. Въпреки комфортния аванс в края беройци отново натиснаха . В 80 - та Крис Гади стреля от наказателното поле, а след това удар опита и Бакалов. Кълбото бе избито и попадна в Георги Костадинов, който от границата на малкото наказателно шутира, но Михайлов се намеси добре. Три минути по - късно Керкар подаде към Гади, който навлиза в наказателното поле и стреля по диагонала, но след рикошет топката излиза в ъглов удар.