Берое се справи с лекота срещу Литекс

Бразилският халф на Берое Елиаш Да Силва се превърна в герой за старозагорския отбор при победата над Литекс в среща от 14-я кръг от първенството на А група на стадиона под Аязмото през 3 000 зрители. Старозагорци удариха с 2:0 тима от Ловеч а двете попадения реализира Елиаш нещо което му се случва за първи път от петгодишният си престой в Берое. Двубоят започна динамично с атаки към двете врати и отборите не се пестяха. Още в първата минута се откри възможност пред домакините но ударът на Иво Иванов беше избит от бранител в корнер. Последва натиск от страна на Литекс и пред тях се откри отлична възможност да открият резултата в 9-та минута. Капитанът Попов напредна отдясно и отправи удра отразен от вратаря Макенджиев но топката попадна в руменов който от чиста позиция не успя да реализира след отлична намеса на старозагорския страж изби коженото кълбо в корнер. Следващите минути бяха за Берое, които организираха няколко опасни атаки. Така се стигна до първия гол в 28-та минута. Тогава Салим Керкар напредна отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където Елиаш беше на точното мясот и откри резултата след удар с глава- 1:0 за Берое. След почивката ловчанлии започнаха с натиск, но като стигнеха до наказателното поле на Берое се лутаха безнадежно, докато беройци се бяха дръпнали в своята половина и дебнеха за контраатаки. Футболисти на Берое на няколко пъти се опитаха да изведат Венци Христов, но нападателят беше зорко пазен от Менди. Все пак Берое изчака своя момент и в 69-та минута удвои резултата. Керкар центира отдясно от фаул в пелантерията на Литекс, където с топката се разминаха няколко играчи и тя стигна до Елиаш , който от пет метра я прати за втори път във вратата на тима от града на люляците - 2:0 за Берое. До края мачът се доиграваше а гостите направиха плахи опити да застрашат вратата на Макенджиев.