Берое спечели скъпоценна точка срещу Лудогорец в Разград

Берое спечели скъпоценна точка при гостуването си на Лудогорец в среща от седмия кръг на А група в Разград. Салим Керкар изведе старозагорския тим напред в резултата в 22 -та минута. Тогава той получи перефектен пас от Елиаш Да Силва, който го изведе на стрелкова позиция в наказателното поле на Лудогорец и Керкар откри резултата с удар от десетина метра. Преди това в 7-та минута реферът Станислав Тодоров свири спорна дузпа в полза на Лудогорец, но вратарят на Берое Благой Макенджиев усети ъгъла и спаси удара от бялата точка на Юнес Хамза. В 13-та минута халфът на Берое Игор Джоман отправи опасен удар с глава, но топката профуча на сантиметри край страничната греда на домакините. В 63-та минута Жуниор Мапуку беше изведен сам срещу вратарят на Лудогорец Стоянов, стреля мощно от 11-12 метра, но топката се отби в напречната греда. В 68-та минута Лудогорец изравни. Защитникът Александър Барт беше оставен непокрит в пеналта на Берое и изравни резултата, след като засече с глава центриране на Дани Абало от пряк свободен удар. В 77-та минута Марселиньо изведе Кишада, който бе на ръба на засадата, бразилецът остана сам срещу Макенджиев, но вратарят успя да парира удара му. В продлъжението Берое пропусна отлична възможност да си тръгне с трите точки за Стара Загора. Салим Керкар отклони топката към Димо Бакалов, който стреля, но кълбото профуча на сантиметри край страничната греда.