Берое с минимална победа - откъсва се на 7 точки

Берое победи, като гост с минималното 1:0 последния Панайот Волов(Шумен) в среща от 17-тия кръг на източната Б група. По този начин старозагорци се откъснаха на 7 точки пред втория в класирането Родопа, който направи грешна стъпка у дома завършвайки наравно 1:1 със Свиленград. Дончо Атанасов вкара в 49-та минута единственото попадение в мача, но 66-та получи червен картон и остави съотборниците си с човек по до края на срещата. Следват подробностите. Берое започна добре срещата,но първета опасност бе за домакините. В 9-та минута Дарин Тодоров стреля отблизо с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. В 16-та минута нападателят на Берое Дончо Атанасов, можеше да изравни, но ударът му премина близко до гредатата на шуменци. В 24-та минута нападателят на Берое Ивайло Паргов се освободи от трима играчи на Волов и стреля, но вратаря Славов изби. В 35 -та минута бранителят на Берое Иво Иванов стреля с глава след хубаво подаване на Видолов от пряк свободен удар, но топката за пореден път не намери рамката на вратата, минавайки съвсем близо до гредатата. Берое поведе в резултата в 49-та минута.Дончо Атанасов получи хубав пас, навлезе в пеналта на шуменци и с точен удар откри за старозагорския тим. Голмайсторът на беройци, обаче бе изгонен в 66-та минута-Атанасов получи втори жълт каротн, за извършване на фаул и напусна терена. Крилото получи първото си официално предупреждение при отбелязването на гола, когато си съблече фланелката и резонно бе наказан от реферът Александър Костадинов. След изгонването на Атанасов, футболистите Берое трявбаше да се прегрупират за игра предимно във защита. Това доведе до няколко голови опасности пред вратата Пламен Петров, но Мартинов и Фахрединов се разминаха със гола във добавеното време на срещата. И така двубоят завърши 1:0 в полза на Берое. По този начин отбора на Илиан Илиев спечели важна победа и се откъсна на първото място в източната Б група на 7 точки от преследвача си Родопа Смолян, който сгреши у дома, завършвайки наравно 1:1 със Свиленград.