Берое с първа победа в първенството, Локото изпуска трите точки в края

ПФК Берое записа първа победа в новия шампиоат на Източната Б група. Момчетата на старши треньора Илиан Илиев се наложиха с 2:0 над Панайот Волов (Шумен). Попаденията за старозагорци реализираха централните защитници Петър Колев и Тодор Тодоров, съответно в 8-та и 70-та минути. Тежка контузия получи халфът Ахмед Хикмет. Другият местен тим- Локомотив драматично пропусна трите точки при гостуването си на Черноморец Балчик. Срещата се игра в курортен комплекс Албена, а железничарите поведоха в 58-та минута след гол на полузащитника Жельо Желев. С пропуски от чисти позиции Иван Чергев и Александър Иванов пропуснаха да дадат по-изразителна преднина за Локо. Драмата настъпи в продължението на мача , когато главният рефер отсъди дузпа за символичните домакините. Вратарят Господинов спаси удара от бялата точка, при последвалата добавка топката се отби в гредата, а след настъпилото меле Иван Златков донесе дочката за своите. Третият отбор от областта- ОФК Миньор (Раднево) загуби гостуването си на Дунав в Русе. Точни за жълто-черните бяха Георги Куртев и Валентин Кьосев