Берое удари лошо Левски на Герена

Берое победи с 1:0 при гостуването си Левски в първия мач от 15-я кръг на А група. След този успех старозагорския отбор се утвърди на трето място във временното класиране. Победният гол реализира бразилецът Елиаш Да Силва през второто полувреме. Двата отбора започнаха предпалзливо мача на празния стадион Георги Аспарухов заради наказание на Левски заради феновете си. По добре в мача влезе Берое и създаде първото сериозно положение в двубоя. В 15 - та минута Берое пропусна първото си отлично пложение пред вратата на домакините. Венцислав Христов надигра Пламен Крумов в борба за топката и проби в наказателното поле отляво по атаката. Нападателят центрира остро във вратарското поле, където Веселин Минев за малко да си вкара автогол, но в последния момент успя да спре движението на топката към голлинията, преди Илиев да улови. В 34 - та минута Левски също имаше добро положение за откриване на резулатата. Георги Сърмов изпълни мощно пряк свободен удар на около 27-28 метра фронтално срещу вратата на Макенджиев, който беше безпомощен. За негов късмет топката рикошира в напречната греда и не попадна в мрежата му. До почивката старозагорският отбор контролираше събитията на терена и можеше да се оттгели поне с един гол преднина ако не бяха пропуските пред вратата на Илиев. В 35-та минута Георги Костадинов даде много добър извеждащ пас между Прохазка и Димов. Салим Керкар се измъкна от засада и стигна кълбото в наказателното поле, където опита изстрел от около 8-9 метра по диагонала. Димов обаче го настигна и блокира с шпагат. В последната минута на първото полувреме Венци Христов навърза няколко играчи на Левски пред дъгата и пробва шут, но изстрелът му рикошира в тяло на бранител и излезе в корнер. Още не беше изминала и минута от началото на втората част Берое пропусна най-чистото си положение пред вратата на Левски. Старозагорци организираха бърза контраатака топката беше поета от Крист Гади, който напредна към наказателното поле на сините и намери Венци Христов който овладя майсторски топката пред погледа на защитник , но диагоналният му удар профуча край страничната греда. В 58-та минута Левски остана с десет човека на терена след като реферът Цветан Кръстев съвсем заслужено изгони халфа Мирослав Иванов заради нарушение срещу Гади , а Иванов беше си заработил първия картон четири минути по рано за нарушение срещу Керкар. Натискът на Берое се увенча с успех в 69-та минута. След остро центриране от корнер на Керкар, топката прехвърли вратаря и най-съобразителен беше бразилецът Елиаш, който с гърдите си довкара коженото кълбо във вратата на Левски. Тове е трети гол за Елиаш във втори поред мач, в понеделник бразилецът вкара два на Литекс.До края беройци играха разумно и не допуснаха изненади пред вратата на Макенджиев. В следващия кръг Берое приема Славия на 23 ноември /неделя/ от 17,30 часа на стадиона под Аязмото.