БК Берое оглави група „А“ от Адриатическата лига!

Изненадващо или не женският баскетболен тим на Берое оглави група „А“ на Адриатическата лига. Това стана след двете поредни победи в надпреварата.

Първата бе преди две седмици в Белград срещу Партизан, а втората дойде снощи при първия домакински мач на Берое в един от най – силните регионални турнири.

Момичетата на Тодор Цветанов се наложиха над своите гости от Словения, тимът на „Триглав“ със 70:57. Словенките също имаха своите шансове. В третата част успяха да се доближат до българския тим, като резултатът беше 43:40, но последва силна серия на заралийки от 12:2, която на практика реши мача в полза на българския отбор.

С най – много отбелязани точки се отличаха Моник Рийд за Берое и Ребека Абрамович съответно за гостите от Словения.

Тимът на Берое бе подкрепен от гласовита агитка от 350 души, като част от тях си тръгнаха и с награди от томболата организирана от ръководството на Берое.