Блестящо представяне на състезатели от спортен клуб „Мусала” на V отворен турнир по таекуон-до

Състезанието, организирано от Централен полицейски таекуон-до клуб София, се проведе на 10 февруари в спортна зала „Янко Янков” в Елин Пелин. В проведения в неделя V отворен турнир по таекуон-до версия ITF за купата на Спортен клуб „Левски” взеха участие 17 клуба, членове на Спортната асоциация на МВР, сред които и спортен клуб „Мусала” при ОДМВР- София. В състезанието под ръководството на гл. инсп. Пламен Петков, началник на районно управление „Полиция”- Етрополе, взеха участие шестима състезатели от различните възрастови групи в три дисциплини: спаринг, форма и специална техника. Младежите, трима от тях деца на служители на областната дирекция, демонстрираха сериозна класа и подготовка, за което получиха заслужено признание от страна на организаторите. С осем златни, три сребърни и два бронзови медала нашият отбор се класира на пето място в крайното класиране, изпреварвайки съперниците си от „Левски” и Академия на МВР. Във възрастовата група до 13 години Габриел Витков се класира на І място на спаринг категория до 35+кг., на ІІ място на форма на степен 2-1 гуп. и ІІ място на специална техника. Цветелин Кръстанов се нареди на първо място на спаринг кат. до 30 кг. и на форма на степен 4-3 гуп. Цветелин Йолов се класира втори на спаринг кат. 35+кг. и на специална техника, а на форма на степен 4-3 гуп. стана трети. При юношите до 18 години Николай Петков стана първи на спаринг кат. 70+кг., грабна златото и на специална техника. Слави Василев спечели бронза на форма на степен 2-1 гуп., а Виктор Миланов се класира на І място на спаринг категория 48 кг.