Ботев /Гълъбово/ изтърва да бие Пирин /Разлог/ с 10 човека

Ботев /Гълъбово/  изтърва да бие Пирин /Разлог/ с 10 човека

Ботев Гълъбово завърши 2:2 при домакинството си на Пирин/Разлог/ на стадион Хр. Ботев пред 300 фенове. Срещата бе от 13 - я кръг на първенството в Б група. През първото полувреме домакините от Ботев имаха преимущество на терена и логично поведоха в резултата. В 15-тата минута реферът отсъди дузпа в полза на Гълъбово, заради игра с ръка на защитник във вратарското поле. Зад бялата точка застана Кирилов, който хладнокръвно откри резултата. До края на първата част Ботев имаха още няколко възможности. Второто полувреме започна добре за гостите от Разлог, които в 49-таа успяха да изравнят резултата. Тогава нападателят Владимир Каптиев беше оставен непокрит в наказателното поле за на домакините и с удар от няколко метра изравни за 1:1. След изравняването домакините от Ботев се хвърлиха в атака. В 59-тата Иван Тошев напредна от ляво и направи удар, но стража на Пирин внимаваше и изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар коженото кълбо попадна във Ив. Филев, който направи страхотен удар от 18 м, но вратаря изби топката. В 62-рата мин гостите от Разлог поведоха. Резервата Хаджиниколов вкара красим гол от границата на наказателното поле. Иван Канев от Ботев за 30 сек в 66-тата мин си заработи 2 жълти картона и Ботев доиграха мача с 10 човека. Въпреки че бяха с намален състав гълъбовци изравниха в 74-тата мин след като се разписа нападателя Георги Кирилов от 10 м с глава след центриране на Тошев. В 78-мата мин Иван Винков от домакините се отзова на добра позиция но ударът му беше отразен. Ботев продължаваше с превъзходството си, но нямаше шанс да вкара гол. Пирин пропуснаха едно положение в 88-мата мин след като Каптиев се измъкна от защитата на Ботев напредна и отправи удар, но вратаря Радев майсторски изби топката. В заключителните минути човек от резервната скамейка на Пирин хвърли литър и половина минерална вода, която падна до тъчлинията до четвъртия съдия.