Драматична загуба за баскетболистите на Берое

Баскeтболистите на Берое загубиха първия си двубой от турнира за Купата на Стара Загора с 85:86 от Тунджа /Ямбол/. Двата тима изиграха равностоен мач и нито един от тях не успя да се откъсне с голяма разлика в точките. В началото на срещата гостите от Ямбол започнаха по-концентрирано и успяха да поведат с минимална преднина. С напредването на частта обаче старозагорци засилиха оборотите и скоро взеха водачеството в резултата. Логично в края на първата част беройци водеха с 10 точки при 30:20 в тяхна полза. През вторите десет минути настъпи нов обрат, като този път баскетболистите на Тунджа излязоха напред , затваряйки първото полувреме с точка аванс при 41:42. След почивката двата тима продължиха надлъгването помежду си, като водачът в резултата се сменяше непрекъснато. Развръзката в двубоя дойде буквално секунда преди края. При резултат 85:86 в полза на гостите, домакините можеха да спечелят но Тихомир Желев не успя да реализира от зоната за тройката. Диуейн Джаксън от Берое завърши с 25 точки, а Тихомир Желев добави 16 точки и 6 асистенции. Американският център Джейсън Чийзмън който е на порбен период игра за сатрозагорския отбор. Американецът Тейлър Лейзър от ямболския тим вкара 28 точки. В сряда турнирът продължава с още два мача. Берое играе с Лукойл Академик от 19:00 часа, а преди това е мачът от 17, 00 часа между Рилски спортист и Тунджа /Ямбол/.