Драматична победа за Берое в Плевен след продължение

Баскетболистите на Берое успяха да победят Спартак при гостуването си в Плевен със 94:92 след 45-минутна битка на площадката. Мачът, който беше от 14-я кръг на НБЛ отиде в петминутно продължение , защото след редовното време резултатът беше равен. Продължението също предложи емоции за феновете, но старозагорския тим показа по здрави нерви в заключителните секунди и измъкна победата с две точки разлика. Редовното време на двубоя беше равностоен , а двата отбора направиха всичко възможно да се поздравят с успеха, особенно домакините от Спартак. Първите десет минути бяха спечелени от Берое с 23:18, но през втората четвърт плевенчани се вдигнаха на щурм и направиха обрат в резулатата и я спечелиха с 27:13 и на полувремето имаха аванс от 8 точки - 45:37. Надлъгването продължи и през второто полувреме, а беройци успяха да стопят аванса на съперника, като след това двата тима постоянно сменяха водачеството като третата част приключи – 55:53 за плевенчани. В четвъртата четвърт двата отбора продължиха с надлъгването като този път сирената дойде при пълно равенство 67:67, с което мачът влезе в продължения. В него герой за сатрозагорци се превърна Тихомир Желев, който отбеляза решителните точки. За Берое Диуейн Джаксън направи дабъл-дабъл от 33 точки и 11 борби. Майк Блек също изигра страхотен мач, отчитайки се с 13 пункта, 4 асистенции и 3 борби. За домакините Крум Дойчинов бе най-резултатен с 27 точки. В следващия кръг Берое приема водача в класирането – Лукойл Академик. Срещата е 24 януари (събота) от 18:00 в общинската зала „Стара Загора”.