ЕКСКЛУЗИВНО - Драматична победа на стадион

Националният отбор на България стартира с трудна домакинска победа в квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година. В първия си мач в група "А" на Зона Европа избраниците на селекционера Ивайло Петев победиха Люксембург с 4:3.
След равностойно начало Димитър Рангелов в 16-ата минута даде преднина на лъвовете с удар от над 22 метра. Това е негов шести гол за "лъвовете" в 39 мача. Отново Митко Рангелов опита да притесни гостите в 26-та минута, след извеждащо подаване на Марселиньо, но не бе точен. В 42-ата минута Георги Миланов удари горната греда. Халфът на ЦСКА (Москва) стреля силно от границата на наказателното поле, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

В 60-ата минута Йоахим изравни след грешка в българската защита, а 2 минути по-късно донесе пълен обрат със светкавична контраатака. Попадението шокира присъстващите по трибуните, като веднага започнаха скандирания: "Оставка, Оставка",

Все пак нашите бързо възстановиха равенството в 65-тата минута след гол на Марселиньо. След центриране от корнер бразилецът насочи топката с глава към близкия ъгъл и я вкара.

Десет минути след това Тонев намери Рангелов в наказателното поле, но нападателят не успя да засече топката във вратата.

Натискът на България логично продължи, и в 77-та минута Страхил Попов спечели пряк свободен удар на дъгата пред наказателното поле. Оттам Ивелин Попов направи пълен обрат, с отлично изпълнение от фаула.
След 3:2 обаче, Люксембург продължи да търси гол, и доста затрудни националите ни във финалните минути. Офанзивните смени и прибирането на България отзад доведе до ново равенство, в първата минута от добавеното време на редовните 90.

За първи път в историята си, Люксембург успява да вкара три гола на България. Флориан Бонер след поредната контраатака за гостите, излезе сам срещу Владо Стоянов и направи резултата 3:3.

Само няколко секунди по-късно Александър Тонев реализира фантастичен гол, и донесе победата на българския тим, с удара си от 15-тина метра.

Люксембург отново опита да изравни и изпълни два корнера в последните мигове от мача, и дори претендира за дузпа за игра с ръка, но в крайна сметка, след конски мъки, прозвуча и последният съдийски сигнал.