Загуба за Берое в Пловдив

Берое загуби с 0:1 от Ботев при гостуването си в Пловдив във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът, който се игра на базата на пловдивчани в Коматево не се отличаваше с кой знае какви футолни стойности, но домакините от ботев повече желаеха победата и я постигнаха с попадение на Лъчезар Балтанов в краяна първото полувреме. Контролата започна в спокйно темпо, но домакините поглеждаха по често към вратата на Макенджиев. В 4-та минута "канарчетата" създадоха първата опасност пред вратата на "Берое". След многоходова атака, Васев центрира в наказателното поле, Цветков стреля в тялото на Иванов, топката попадна в Мариян Огнянов, който стреля от границата на пенала, но на сантиметри от гредата. Седем минути по късно старозагорци също имаха голова възможност Георги Костадинов открадна една топка в центъра от Мариян Огнянов и изведе Мапуку, който стреля в близкия ъгъл на Иванов, но вратарят изби в корнер. Ботев стигна до попадение в 34-та минута, когато Лазар Марин проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов засече и се разписа във вратата на Берое. След почивката традиционно за контролите последваха многобройни смени в двата отбора. В 55 - та минута в игра за Берое влязоха Георги Дников, Мариус Папшис, Крис Гади, Станислав Костов, Самир Аясс, Танко Дяков и аласан Н'Диайе. Играта напускат Жуниор Мапуку, Веселин Пенев, Елиаш, Антон Огнянов, Салим Керкар, Владимир Зафиров и Иво Иванов. А две минути по късно Георги Костадинов и Игор Джоман отстъпват местата си на Павел Петков и Атанас Зехиров. В 74-та минута Берое създаде най-опасната ситуация пред вратата на Ботев. Петков изведе Костов на стрелкова позиция в наказателното поле на домакините, но ударът на нападателя бе париран от Иванов. В добавката ударът на Гади беше слаб и топката беше изчистена от бранител на "канарчетата". Две минути преди последния съдийски сигнал след корнер Аласан Н'Диайе отправи неточен удар с глава към пловдивската врата.