Загуба за юношите на "Берое" в Пловдив

Юношите старша възраст до 21 години на „Берое“ отстъпиха във втората си предсезонна проверка с 0:1 на „Ботев“ в Пловдив, съобщава официалният сайт на старозагорския клуб. Момчетата на Иван Гаджев и Атанас Рибарски доминираха през по-голямата част на двубоя, като организираха повече чисти голови положения, но за съжаление нито едно от тях не бе реализирано. Единственото попадение падна през първата част на срещата, а негов автор бе Гери Димитров. Още в 6-ата минута Никола Цветанов изведе в коридор Венцислав Иванов, който напредна няколко метра, за да навлезе в наказателното поле и шутира, но топката бе избита от стража на „Ботев“. Кълбото попадна отново в Никола Цветанов, който нанесе нов удар от границата на наказателното поле, повторно отразен от врататя на „жълто-черните“. Две минути по-късно Пламен Тенев намери с дълъг пас от дълбочина Николай Георгиев, който нахлу в големия пеналт и стреля от близка дистанция, но встрани от целта. В 13-ата минута домакините успяха да открият резултата. Това стана, след като Гери Димитров бе намерен на границата на наказателното поле и останал сам срещу Михаил Михайлов не сгреши и реализира в долния десен ъгъл за 1:0. Четири минути след това Димитър Трайков центрира от пряк свободен удар в големия пеналт, където Пламен Тенев засече с глава, но не намери рамката на вратата, изпращайки кълбото над нея. В 23-ата минута Михаил Михайлов се намеси отлично при центриране в наказателното поле и улови кълбото преди състезател в жълт спортен екип да играе с него. Малко преди края на полувремето завидният рефлекс на Михаил Михайлов отново влезе в действие и предотврати нова опасност пред неговата врата след силен удар от границата на наказателното поле. В 54-ата минута Венцислав Иванов бе изведен в големия пеналт и стреля оттам, но Росен Андонов изчисти. След точно час игра отново десетката на „Берое“ бе в центъра на събитията, след като навлезе в наказателното поле и стреля силно към далечния ъгъл на вратата, но Росен Андонов отново успя да блокира удара. В 77-ата минута Николай Георгиев центрира топката към Александър Манолов, който засече с глава от границата на малкия пеналт, но тя премина встрани от вратата. Секунди по-късно Венцислав Иванов нанесе удар по посока на вратата от малък ъгъл, но топката се оплете във външната страна на мрежата. В последното положение на срещата, организирано в 87-ата минута, Венцислав Иванов стреля от границата на големия пеналт, но над целта.