Изненада: Хасково победи Берое с 1:0

Хасково поднесе изненада след като победи у дома Берое с 1:0. Победното попадение реализира Узунов в началото на мача. Илия Мунин изведе в 5-ата минута Венцислав Христов в наказателното поле. Той стреля от там, но слабо и вратарят на гостите улови. Минута след това Педро Еуженио фаулира Веселин Пенев на ъгъла на наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар там. Аласан Н’Диайе изведе Елиаш по фланга в 8-ата минута, който потърси Венцислав Христов в наказателното поле, но защитата изби в ъглов удар. Керкар центрира от корнера, Аласан Н’Диайе засече с глава, но топката мина над вратата. Противно на всякаква логика домакините откриха резултата в 11-ата. Владислав Узунов се разписа с изненадващ точен удар от далечна дистанция. В 16-ата минута Венцислав Христов бе съборен на 4-5 метра пред наказателното поле фронтално на вратата и реферът отсъди пряк свободен удар. Салим Керкар стреля директно, но топката мина над вратата. В 29-та минута след добро центриране от пряк свободен удар на Веселин Пенев, Владимир Зафиров засече с глава, но вратарят изби в корнер. След изпълнението на Керкар защитниците се справиха. Четири минути по - късно Деян Лозев овладя добре по левия фланг на атаката на Хасково, справи се с Илия Мунин и центрира опасно, но в наказтелното поле нямаше негов съотборник, който да овладее. Беройци направиха невероятен пропуск в 36-ата минута когато при бърза контраатака за „зелените“, топката бе подадена от Елиаш извеждащо за Венцислав Христов в наказателното поле където Педро Еуженио го изпусна, Христов напредна един метър и пробва да чукне топката покрай излезлият да го пресрещне Банков, но в последният момент стража успя да изтегли крака си настрани и да пресече удара. В 45-ата минута Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле където Аласан Н’Диайе бе издърпан от защитник, но реферът прецени, че французинът е извършил фаул в атака. След почивката Берое продължаваше да владее положението на терена и създаде доста опасности пред хасковската врата. В 55-ата минута Димо Бакалов изведе Венцислав Христов на скорост зад отбраната, но нападателят не успя да си овладее в наказателното поле и след като се отбива в него кълбото излезе в аут. Две минути след това Илия Мунин подаде за Венцислав Христов в наказателното поле, който стреля диагонално, но на сантиметри от гредата. Салим Керкар центрира от ляво за Венцислав Христов, който засече с глава пред малкото наказателно, но над вратата. Натискът на „зелените“ продължи, домакините се окопаха изцяло в половината си. В 88-ата минута Станислав Костов стреля от ъгъла на наказателното поле, но Николай Баков изби в корнер. След изпълнението защитата на домакините изби. До края беройци така и не успяха да материализират преимуществото, което имаха в цялата среща.