"Лудогорец" отново е в групите!!!

Като гост на Виктория Пилзен Лудогорец направи 2:2 в реванша от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Така за втора година разградския отбор ще играе сред най-големите клубове в Европа!

В Чехия шампионът на България пристигна с аванс от два чисти гола от първата среща в София, а във втората среща стигна до равенство от 2:2 и така успя да се класира с общото 4:2.

Този четвъртък от 19 часа, Лудогорец ще научи срещу кои съперници предстои да се изправи.

Изключително активно, Виктория стартира мача. Първоначално владееше топката и разбира се разчиташе на едно от най-силните си оръжия - центриранията от корнер.
Така още в седмата минута, след центриране от корнер, резултата в тяхна полза бе открит от Михал Дюриш. Голът падна след центриране на Милан Петржела отляво на Владо Стоянов, Лукас Саша изпусна Дюриш и той засече в мрежата.

На Лудогорец бяха необходими 10 минути, за да изравни, с попадението на Върджил Мисиджан. И в първата среща с клуба Виктория, Пилзен се вписа във врата на противниковия отбор. Този път след като бе изведен отдясно от съотборника си Джонатан Кафу, Пилзен влезе в пеналта и шутира точно под плонжа на Козачик за 1:1.

В последната минута от редовното време се появи нова възможност за Лудогорец, след центриране на Вандерсон, но на далечната греда малко не достигна на Паломино да засече топката.

След почивката дадена за първото полувреме, нашенските футболисти започнаха по-активно, и още в първите минути направиха две опасни атаки.

След като получи сигнал за расистки обиди от чешката агитка, по адрес на тъмнокожите футболисти на клубът на страната ни Лудогорец, арбитърът на мача - Ундиано Майенко спря двубоя за минута точно преди да измине час игра.

За втори път Виктория поведе в мача през 64-та минута, когато Алеш Матею засече центриране отляво, изпуснат от Натанаел.

В последната минута, Клаудио Кешеру изравни резултата с 2:2. Неговият фантастичен гол от ъгъла на наказателното поле зарадва българският тим.

Последният съдийски сигнал на Майенко, прати футболистите ни от Лудогорец отново сред най-големите!

Източник: dariknews.bg