Малките беройци отстраниха Лудогорец в турнира за купата на БФС

Малките беройци отстраниха  Лудогорец в турнира за купата на БФС

Отборът на Берое 99 отстрани Лудогорец 99 от турнира за Купата на БФС, след като се наложи с 1:0 в Стара Загора. Победителят се определя в един мач. Двата тима изиграха борбен мач, а момчетата на Атанас Димитров имаха по-чистите положения за гол и съвсем заслужено продължиха напред. Гостите започнаха по-добре двубоя и още в 3-та минута Нигес Ангелов намери Еге Реват пред вратата на домакините. Нападателят пое и стреля, но ударът му премина над вратата. Беройци отговориха с добра атака в 14-та минута, когато Михаил Димитров комбинира с Мариян Тонев. Вратарят на гостите напусна полето си и изрита топката в краката на Руси Чернаков, който веднага се опита да го прехвърли, но неуспешно. В 24-та минута Мартин Ковачев стреля изключително точно от около 22 м, но вратарят на Лудогорец Стилиян Георгиев се намеси брилянтно и изби в ъглов удар. Шест минути след това Данчо Свиленски намери Мариян Тонев в наказателното поле на гостите. Нападателят овладя и финтира бранител, след което стреля към вратата, но ударът му премина на сантиметри от левия стълб на вратата. В 35-та минута при нова атака за Берое Мариян Тонев бе съборен пред наказателното поле на гостите и реферът отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана капитанът Мартин Ковачев, който с прецизен шут я прати в горния десен ъгъл за 1:0. През втората част домакините пропуснаха да увеличат преднината си и да направят двубоя по-спокоен, след като създадоха няколко изгодни ситуации. В 56-та минута Мариян Тонев изведе Михаил Димитров зад отбраната на гостите, но страничния рефер вдигна изключително спорна засада. В 62 - та минута отново Тонев бе намерен от Атанасчев в наказателното поле и стреля без подготовка, но топката срещна напречната греда. В последната минута Лудогорец имаха страхотна възможност да изравнят, след като Валери Атанасов проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на домакините. Там топката бе намерена с глава от непокрития Реват, но Тодоров прояви страхотен рефлекс и улови. Така Берое 99 вече е на четвъртфинал и очаква своя съперник, която ще стане ясен следващата седмица.