Младежите на "Берое" отстъпиха на "Созопол"

„Берое“ U21 отстъпи с 3:0 на играещият в „Б“ група мъжки отбор на „Созопол“. След плаха първа част възпитаниците на Иван Гаджев получиха две попадения дело на Илиян Шерденов в 21-ата и Станимир Баев в 40-ата от дузпа. След почивката „зелените“ заиграха далеч по-добре, но устремът им бе спрян с изненадващ удар от над 40 метра на Станимир Баев, който направи резултатът 3:0. Илиян Шерденов направи индивидуален пробив и навлезе в наказателното поле в 21-ата минута. От там той стреля по посока на вратата пращайки кълбото в мрежата за 0:1.В 39-ата минута Станимир Баев центрира към Шерденов, който бе повален от Пламен Тенев в наказателното поле. Минута след това Станимир Баев стреля от бялата точка и реализира за 0:2.„Берое“ наложи натиск с началото на второто полувреме, но защитата и вратаря на „Созопол“ се справиха. И точно когато „беройци“ владееха положението Станимир Баев стреля от далечна дистанция след грешка в средата на терена и прехвърли Михаил Михайлов вкарвайки за 0:3.Със загубата днес „Берое“ остана на второ място на „Поморие къп“. В събота от 13 часа „зелените“ ще срещнат „Черноморец“ (Бургас) в мач за 3-4 място.