Огорчение! Берое аут от Лига Европа след загуба от финландския ХИК

Футболният отбор Берое Стара Загора отпадна злощастно от турнира Лига Европа след инфарктна загуба с 0:1 от финладския ХИК.

Общият резултат от двата мача между отборите беше 1:2, което не позволи на старозагорци да продължат напред.

Единственият гол в срещата попадна във вратата в 26-ата минута. Попадението беше реализирано от Атому Танака с глава.

Първото полувреме на мача беше напрегнато и за двата отбора и положенията пред двете врати не бяха рядкост.

ХИК упражниха натиск и в 24-ата минута, при тежка грешка от страна на защитата на Берое, топката се озова във вратата на старозагорския клуб за 1:0. Въпреки владенето на топката, Берое не съумя да изравни резултата до края на мача.

Финладския отбор продължи в турнира, а Берое попари мечтите си за развитие в елитния европейски турнир по футбол.