Отборът ОД МВР – Стара Загора победи в пистолетен турнир “Пети октомври”

Отборът ОД  МВР – Стара Загора победи  в пистолетен турнир “Пети октомври”

На 8 октомври на стрелбище “Армком” в Стара Загора се проведе единадесетото издание на традиционния турнир по стрелба с голямокалибрен пистолет, организиран от Община -Стара Загора, Областна дирекция на МВР и стрелкови клуб “Ронин” по повод Деня на Стара Загора. В 11.00 ч. днес, началникът на РУ “Полиция” – Стара Загора Петко Петков откри състезанието, в което взеха участие 10 отбора и общо 39 състезатели от Стара Загора и страната. Главен съдия на турнира за девети път от създаването му беше Динка Георгиева от СК “Ронин”. В първия етап, състезателите се надпреварваха в дисциплините “Прецизна стрелба” (3+15 изстрела) и “Бърза стрелба” (7 изстрела за 10 секунди). Осемте финалисти при мъжете и четирите жени, показали най-добри резултати в първия етап на турнира, премериха сили в динамична стрелба, която определи победителите в индивидуалното класиране. Симеон Димчев от Клуб за динамична стрелба “Алфа” представил се отлично и в трите дисциплини, грабна приза за първото място. Купата за третото място при мъжете бе заслужено спечелена от Кирил Иванов – бивш служител на ОДМВР – Стара Загора, един от основателите на турнира и редовен участник във всички издания. Втори стана Александър Коджабашев от ОДМВР – Стара Загора, а съотборникът му Борислав Петров се класира четвърти. Първото място при жените завоюва състезателката на ОД МВР – Стара Загора Стайка Иванова с резултат 192 точки. Само със 7 точки разлика, втора се класира Малина Коцева от Центъра за бойна подготовка и спорт - МВР, а Снежана Ангелова от Клуб за динамична стрелба “Алфа” стана трета. С общ резултат от 540 точки, тимът на Областна дирекция на МВР – Стара Загора завоюва първото място в отборното класиране. Втори с 490 точки стана отборът на Центъра за бойна подготовка и спорт – МВР, а трети се класираха състезателите от Клуб за динамична стрелба “Алфа”, събрал 430 точки. От името на организаторите, зам.-директорът на ОДМВР – Стара Загора комисар Стоян Колев и председателят на Стрелкови клуб “Ронин” Методи Марков поздравиха участниците за отличното представяне и връчиха на победителите купи и грамоти.