Петър Мартинов е спортист на Стара Загора за 2014 година

Състезателят на СК „Аскен” Петър Мартинов /вляво на снимката/ е спортист на Стара Загора за 2014 година. Мартинов спечели световната титла по киокушин карате в японската столица Токио. Треньор на годината стана неговия наставник и национален треньор Стилиян Петров. Наградите им връчи зам. кмета Иванка Сотирова. Ето и имената на останалите девет спортисти, които получиха специлни плакети за постиженията си през 2014 година - Даяна Стойчева от СК "Берое" - борба , държавен шампион, 6 място купа на европейските нации, Милен Пасков - СКЛА "Берое", държавен шампион 110 метра с препятствия, Иван Стоев - СК "Тракия" , държавен шампион динамична стрелба с пистолет, Георги Валентинов - Клуб 300, пояс на България - ММА, Мирослав Киров - СК "Берое" - борба свободен стил, трето място на европейско първенство, Крисиян Андонов - СК "Сезан" кик - бокс, държавен шампион, Живко Николаев - СК "Кобра" - културизъм 4 място европейско първенство, 1 място Балканиада, държавен шампион, Йонко Дончев СК "Добри Костин" 5 място световно първенство, държавен шампион - юноши, Теодора Калпакчиева - СК "Спортна гимнастика", второ място на греда държавно първенство. На стилната церемония, която вече по традиция за втора поредна година се провежда в Общинска спортна зала „Иван Вазов” присъстваха областният управител Георги Ранов, зам. областния управител Маноил Манев, председателя на общинския съвет Емил Христов и др. Наградата за най-перспективен млад състезател получи възпитаникът на СК „Бадминтон ” Владимир Шишков, който през тази година спечели златен медал на държавно първенство, сребърен от Балканиада и се класира на 9 място на Олимпиадата за младежи. Десятката на младите надежди на старозагорсдкия спорт допълниха - Ася Иванова СК "Импала" - художествена гимнастика, Доника Желязкова - СК "Самурай" - киокушин - карате, Кристиян Неделчев - СК "Сезам" - кик бокс, Ива Богатинова - СК "Кралете на саншоу" - сан-да, Елена Руменова - СК "Аполон" - вдигане на тежести, Йоанна Димитрова - СК "Траяна" - плуване, Стела Димитрова - СК "Недьо Ранчев" - джудо, Десислава Тодорова - СК "Спортна гимнастика, Велин Коваленко СКЛА "Берое" - лека атлетика. Отличени бяха параолимпийките Стела Енева за златото на диск и гюлле от европейско първенство и Иванка Колева за четвъртите си места в тези дисциплини. Специални награди получиха ветераните Георги Пчеларов от СК „Берое” - борба свободен стил, който спечели бронозов медал на европейското първеннство и Красимира Чахова от СКЛА "Берое", която спечели бронз на европейско първенство и балканската титла. Учителят по физическо възпитание Иван Иванов от ГПЧЕ „Ромен Ролан” пък получи награда за постиженията на учениците му в ученическите игри. Наградата за най-динамично развиващ се отбор в клубните спортове получи СК „Верея Волей”. Спортен журналист на 2014 година е Деан Денев от телевизия „Загора”.