Пирин победи ФК Верея с 2:0 в село Дамяница

Пирин /Благоевград/ победи ФК Верея с 2:0 на стадиона в село Дамяница. Заради проливния дъжд, изсипал се през нощта, контролата започна в 14:30, а не в 14:00, както беше предварително обявена. Организаторите в с. Дамяница се бяха постарали да потготвят добре терена. „Орлетата” влязоха по-добре в мача и в първите 10 минути пропуснаха удобни положения чрез Александър Башлиев и Петър Тончев. В 41-вата минута Тончев влезе на скорост в наказателното поле и подаде на Драги Коцев, който от 5 метра вкара за 1:0. През второто полувреме Йордан Самоковлийски и Радостин Кишишев направиха доста смени. След почивката ФК Верея вдигна оборотите и имаше няколко възможности да отбележи гол. Васил Колев не успя да засеже топката в мрежата на Пирин след центриране отляво. В 65-та мшинута Пирин отбелязаха втори гол чрез Тасев от дузпа, след като беше фаулиран от защитника Цветелин Радев, на който му беше вдигнат червен картон. В 75 -та минута Якуб Идризов отправи опасен удар , но не успя да се разпише. Тодор Тимонов стреля от 20 метра, а топката профуча на сантиметри край страничната греда на благоевградчани.