Победа за ФК Верея срещу Банско

ФК Верея победи Банско с 2:1 на клубния си стадион "Трейс Арена". Това бе първи успех за отбора под ръководството на треньора Радостин Кишишев. Домакините изиграха силен мач и съвсем заслужено спечелиха трите точки. Те започнаха с натиск мача и в 6-ата минута конгоанецът Джонатан беше изведен в наказателното поле, но ударът му от 12 м. беше избит от вратаря Колев. Натискът на Верея се увенча с успех в 18-ата минута, когато Джунейт Яшар посрещна една отбита топка от вратаря на гостите след удар на Джонатан и с диагонален шут откри резултата. В 45-та минута старозагорският тим удвои преднината си. Във вратата на бившия си отбор се разписа Стелиян Евтимов с диагонален удар от десетина метра след подаване на Яшар. След почивката Верея продължи да атакува. Гостите се бяха групирали добре в своята половина и отбиваха атаките. Банско стигна до първа голова ситуация в 54-ата минута след като Хазуров от удобна позиция прехвърли вратаря Каруби, но и вратата на Верея. В 73-ата минута двете резерви на Банско бяха в основата на попадението за гостите. Тогава Мартин Станкев напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Стоянов с глава реализира за 2:1. В края на мача Банско пропусна още две положения. В 89-ата Шишков от 10-ина метра стреля край вратата на домакините, а в 90-ата Стоянов пропусна от чисто положение след като от 3 метра стреля, но вратарят Каруби с върха на пръстите си изби топката, която се удари в напречната греда и излезе в корнер.