ПОБЕДА - Младежките национали с триумф над Армения

Младежите на България записаха ценен  с 1:0 като гост над Армения в квалификационен мач за Евро 2017 в Полша. Единственото попадение вкара нападателят Юлиан Ненов в 79-ата минута, който се разписа след отбита топка от защитата на домакините при корнер. След днешната победа, нашите момчета запазват шансовете си за 2-ото място в групата, което може да ги отведе на бараж. България сега има 14 точки, на 2 след Румъния, която днес гостува на Дания.

Ако спечелим домакинствата си именно на Дания и Румъния, със сигурност ще сме най-малко втори и ще се надяваме на благоприятни резултати в останалите групи.

Селекционерът на трикольорите Антони Здравков заложи на цели 7 футболисти на ЦСКА-София в титулярната единайсеторка. Това бяха Георги Китанов, Пламен Гълъбов, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев и Лазар Марин.

Положенията преди почивката не бяха особено много, като повечето бяха пред вратата на "лъвчетата", но за наша радост не се увенчаха с успех. Кирил Десподов и Божидар Краев имаха шансове за българския отбор, но и те не успяха да намерят целта и в крайна сметка почивката дойде при нулево равенство.

В началото на втората част двата отбора си размениха по един удар. Този за България бе дело на Десподов, който шутира изключително ефектно от трудна позиция и от воле, но над вратата.

След час игра домакините организираха много опасна атака, при която двама наши бранители останаха срещу двама техни нападатели, но шутът на Минасян профуча покрай дясната греда на Китанов.

Последваха нови два шута на арменски футболисти и спасявания на Китанов, за да се стигне до 79-ата минута. Тогава България получи право да изпълни корнер. Последва центриране и разбъркване в наказателното поле на домакините. След него топката се озова в краката на резервата Юлиан Ненов и футболистът на Дунав (Русе) вкара с плътен шут от границата на наказателното поле за 1:0.

До края на мача българите показаха някои много добри моменти. Те можеха да стигнат и до втори гол, но Десподов не успя да нанесе удар. Кристиян Малинов с поредица от щастливи рикошети му достави топката, но Десподов не нацели я нацели добре.