Прекратиха на полувремето мачът между "Берое" и "Хасково"

За първи път в своята клубна история "Берое" ще играе един мач в два дена от първенството на А група. Мачът между „Берое“ и „Хасково 2009″ бе прекратен при резултат 2:0 на полувремето след силен порой и градушка изляла се в минутите преди отборите да трябва да излязат за втората част. Венцислав Христов в 32-ата минута и Жуниор Мапуку в 45 - та минута дадоха комфортна преднина от два гола за домакините.. След като дъждът понамаля съдиите и делегата проведоха заседание с представителите на двата отбора и решиха, че мачът няма да може да се доиграе на наводнения терен и срещата ще се проведе в неделя от 20, 00 часа на стадиона под Аязмото.. Второто полувреме на мача ще се изиграе при свободен вход за феновете. В 5-та минута се окри възможност през Мапуку да открие резултата, конгоанецът се опита да прехвърли излезлия да го пресреща вратар Пейков, но ударът му беше отразен. Седем минути по - късно Венцислав Христов отправи силен удар от 20 метра, но стражът на гостите отново спаси.В 16-ата минута Христов стреля със странична ножица но отново не успя да порази целта след подаване на Пенев. Натискът на „Берое“ се увенча с успех в поведе в 32-ата минута когато Самир Аясс изведе от дясно перфектно Венцислав Христов , който откри резултата след удар в в долния десен ъгъл за 1:0. Нападателят на "Хасково" Дончо Атанасов отправи силен удар от 15 метра, но топката профуча край старозагорската врата. В 45-та минута Венци Христов намери на добра позиция Мапуку, който навлезе в наказателното поле на гостите елеминира вратаря Пейков и от малък ъгъл вкара топката за втори път в опразнената врата за 2:0.