Проведе се 16-ият спортно-туристически празник “Казанлъшка зима 2013”

За 16-и пореден път на 1 март 2013 г. се проведе зимно-туристическият празник „Казанлъшка зима’2013“, част от който е състезанието „Купа Трети март”- ски алпийски дисциплини. Зимният празник се реализира с финансовата помощ и организационната подкрепа на Община Казанлък и със съдействието на Туристическо дружество “Орлово гнездо“ – Казанлък. В празника взеха участие 50 ученици от 5 казанлъшки училища, които си направиха истински зимен празник, участвайки в игрите по дърпане на мъже и скачане с чувал. Спортуващите ученици в ски-дисциплината се надпреварваха в своите възрастови групи за призовите места. Община Казанлък награди победителите в състезанието за Купата, посветена на Националния празник 3 март. Всички спечелили първо място в комплексното класиране получиха купи, а индивидуалните победители бяха отличени с медали и грамоти. Ето и самото класиране на училищата и състезателите: I-IV КЛАС ОУ „Никола Й. Вапцаров” – 560т. V-VII КЛАС ОУ „Никола Й. Вапцаров” – 1000т. VIII-XII КЛАС ХГ „Св.св. Кирил и Методий” – 1042т. НГПИД „Акад. Дечко Узунов” – 922т. Гигантски слалом Девойки VIII – XII клас Антония Флорова - НГПИД „Акад. Дечко Узунов” Катерина Топал – извън класирането ПМГ „Никола Обрешков” Юноши VIII – XII Клас Георги Николов - НГПИД „Акад. Дечко Узунов” Станислав Йовчев - ХГ „Св.св. Кирил и Методий” Йордан Варадев - ХГ „Св.св. Кирил и Методий” Слалом Антония Флорова - НГПИД „Акад. Дечко Узунов” Катерина Топал – извън класирането ПМГ „Никола Обрешков” Юноши VIII – XII Клас Георги Николов - НГПИД „Акад. Дечко Узунов” Станислав Йовчев - ХГ „Св.св. Кирил и Методий” Стоян Куюмджиев- НГПИД „Акад. Дечко Узунов” Гигантски слалом и слалом Момичета V-VII клас Мария Семенова - ОУ „Никола Й. Вапцаров” Магдалена Семенова – извън класирането ОУ „Кулата” Александра Колумчева – извън класирането ПМГ „Никола Обрешков” Момчета V-VII клас Персиян Господинов - ОУ „Никола Й. Вапцаров” Красимир Петков - ОУ „Никола Й. Вапцаров” Петър Поров – извън класирането Гигански слалом и слалом Момичета I-IV клас Кристина Гитева - извън класирането Ивайла Добрева - извън класирането Рая Мартинова - извън класирането Момчета I-IV клас Цветан Йовчев - ОУ „Никола Й. Вапцаров” Павел Павлов - ОУ „Никола Й. Вапцаров” Никола Чолаков – извън класирането