Световните медии за играта на Григор Димитров срещу Рафаел Надал

Медиите отразиха победата на световния номер едно Рафаел Надал над 17-годишния юноша Григор Димитров с 2:1 сета (7:5, 3:6, 6:2) на турнира в Ротердам. Впечатляващата игра на Григор Димитров срещу световния номер 1 Рафаел Надал не остана незабелязана. В обширен материал в сайта на турнира в Ротердам се дава отлична оценка на уменията на българския тенисист, като не се спестени редица суперлативи. Към тях се присъединява и самият Надал, който изразява увереност, че Григор ще стане част от топ 10 в света съвсем скоро. Самият материал гласи: „Той (Димитров) дойде на корта като момче, а си тръгна като мъж. Може би мъж, не съвсем способен да победи световния номер 1, но зала „Ахой” в Ротердам вид един млад герой на име Григор Димитров. Едва 17-годишният българин затрудни максимално Надал пред повече от 8000 души в три сета, преди заради спазми в краката да се предаде. Все пак след 2 часа и 26 минути испанецът достигна четвъртфиналите след 7-5, 3-6, 6-2. Мощни овации от цялата публика пък изпратиха Димитров до изхода на корта. Дори Надал намери сили да похвали своя опонент: „Той при всички положения може да бъде велик играч и съм сигурен, че ще бъде в топ 10”, коментира шампионът от Откритото първенство на Австралия, който несъмнено е видял част от себе си в лицето на Григор. „Спомням си как през 2004-та в Маями имах подобен мач с Федерер”, сподели още Надал. Това бе първата му победа над швейцареца, а в момента води със зашеметяващите 13:6 победи. В четвъртък вечерта обаче той сякаш отново имаше мач с Федерер и наистина трябваше да положи колосални усилия, за да спечели. В крайна сметка да загуби цял сет срещу Димитров трябва да боли, но той показа за пореден път своя характер и спечели. Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел Надал ще срещне в ¼ финалите на турнира от АТР веригата в Ротердам Жо Уилфред Цсонга, пише електронното издание Sportinglife . Надал се наложи над играещият с „уайлд кард” българин Григор Димитров с 2:1 сета (7:5, 3:6, 6:2). Испанецът трябваше да защитава името си срещу 17-годишен юноша, като срещата продължи 2,25 часа, а Димитров изправи на крака деветте хиляди зрители в залата, след като смачка противника си във втория сет и го спечели с 6:3 гейма. Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел Надал се изплаши от 17-годишния българин Григор Димитров, преди да си резервира място за четвъртфиналите на турнира от АТР веригата в Ротердам, шише в електронното си издание „Скай Спортс” . Надал се нуждаеше от три сета във втори пореден ден, за да победи Димитров в препълнената „Ахой Арина”. Испанецът все първия сет със 7:5, след като проби противника си чак в 11-ия гейм. Във втората част обаче, младият българин изправи на крака 9-е хиляди души на централния корт, след като го спечели с 6:3. В третия сет хладнокръвното поведение на Надал се върна и не му беше трудно да го спечели с 6:2, и да затвори мача. Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел Надел се нуждаеше от цели три сета (7:5, 3:6, 6:2), за да отстрани 17-годишния българин Григор Димитров, в мач от втория кръг на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание руският вестник „Спорт Експрес”. Срещата между двамата продължи 2,25 часа, а играещият с „уайлд кард’ българин не отстъпваше по нищо на испанеца. Така в третия сет Надал ще се срещне с победителя от срещата Дмитри Турсунов – Жо Вилфред Цонга. Рафаел Надал няма да приключи участието си на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание вестник „Де Телеграф”. Световният номер едно се наложи с 2:1 сета (7:5, 3:6, 6:2) над 17-годишния тийнейджър от България Григор Димитров. Срещата на централния корт в Ротердам продължи 2,25 часа, а българинът не отстъпваше почти с нищо на именития си противник. Преди два дни българинът, който участва с „уайлд кард” отстрани 23-ия в света Томаш Бердих в първия кръг на надпреварата и сега публиката очакваше да повтори подвига си. В третия сет обаче, Димитров се предаде психически и на носителя на 5 титли от „Големия шлем” не му беше трудно да затвори мача. Световният номер едно в мъжкия тенис Рафаел надал се нуждаеше от три сета, за да преодолее тийнейджърът от България Григор Димитров, пише „Ройтерс”. Двамата се изправиха в мач от втория кръг на турнира от АТР веригата в Ротердам и испанецът се наложи с 2:1 сета (7-5, 3-6, 6-2). Надал пречупи 17-годишния българин в първия сет, като го проби в 11-ия гейм за 6:5. Във втората част обаче, младият българин стопли сърцата на 9-е хиляди души, които наблюдаваха срещата на централния корт, като спечели сета с 6:3 и резултатът стана 1:1. В третия сет обаче, Надал показа, че не случайно е номер едно в света и сломи съпротивата на противника си за 6:2. Рафаел Надал победи световния номер 490 в мъжкия тенис Григор Димитров със 7:5, 3:6, 6:2 в мач от втория гръг на турнира в Ротердам, предава „АПФ”. С тази победа испанецът се класира за ¼ финалите на надпреварата, а тийнейджърът от България демонстрира невероятен потенциал и показа, че и той ще стане звезда. Световният номер едно имаше много проблеми със 17-годишния юноша, който във втория сет (3:6) направо разби новият крал на „Аустрейлиън Оупън”. Надал, който се бори и с бързата настилка намери себе си в третия сет и се нареди сред първите осем в Ротердам. Световният номер едно Рафаел Надал надделя в труден тест над 17-годишния българин Григор Димитров, в мач от втория кръг на турнира в Ротердам, пише официалният сайт на световната тенис асоциация (Atpworldtour.com). Срещата започна много трудно за 478-ия в световната ранглиста Димитров, но той намери себе си и принуди Надал да се бори за спечелването на първия сет. Шампионът от "Уимбълдън" и US Open при юношите от миналата година показа невероятни неща във втория сет, в който напълно надигра именития си съперник. В третата част опитът на Надал му помогна да не загуби и се класира за1/4 финалите. Рафаел Надал трябваше да играе три сета, за да победи българина Григор Димитров и да се класира за ¼ финалите на турнира в Ротердам, пише в електронното си издание испанският вестник „Марка” . Този път Надал започна много по-силно, отколкото в предишния си мач срещу италианеца Симоне Ботели. Почти без усилия Надал поведе с 2:0 гейма, но българинът реагира бавно и сетът свърши - 7:5. Играта на Надал беше с много грешки. Резултатът не закъсня и българинът го спечели с 6:3. В третата част всичко се обърна в полза на Надал и той го спечели с 6:2, а с това и мача. Българинът обаче, даде сериозна заявка за място в елита на мъжкия тенис.